Buddy Link Projesi

Buddy-link kapsamında öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda mezun abla ve abileri ile eşleştirilmeleri ve mezunlarımızın halen Fakültemizde eğitim gören öğrencilerimize mentorlük yapması beklenmektedir.

Bir BUDDY’den beklenenler:

Staj, part-time iş, tam zamanlı iş arayışlarında, üniversite hayatına ilişkin konularda, sektör ve iş alanlarına ilişkin sorularda mentoru olduğu öğrenciye rehberlik etmek, aklında pek çok soru işareti olan genç mezun adaylarının cevapları nerede ve nasıl bulabileceğini anlatmak, olumlu ve olumsuz deneyimlerini paylaşmak ve elbette buddy’si olduğu öğrencinin okul, ders, sınav, hoca, yurt hikayelerini dinlemek 

Yurtdışında yaşayan İşletme Fakültesi mezunları da e-mail yolu ile iletişimlerini sürdürerek yurtdışında okumak veya çalışmak isteyen öğrencilere e-buddy’lik yapabilir.

Her bir mezunumuz yıl içerisinde en fazla üç öğrenciye buddy’lik yapacaktır. Eşleştirmeler mezunumuzun ve öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda yapılacaktır ve her iki tarafın iletişim bilgileri taraflara iletilecektir.

 

Buddy Link sistemi için tıklayınız.